Od Czego Zacząć?

Chcesz zmienić swoje życie, lepiej się organizować, wcześniej wstawać, więcej zarabiać, ogólnie mieć więcej czasu dla siebie? Myślę, że trafiłem choć w jedno z tych zagadnień. ;) Zazwyczaj kiedy ktoś zaczyna się interesować zarządzaniem czasem, chciałby dzięki temu zmienić co najmniej kilka rzeczy w swoim życiu. Ale poczekaj, nie spiesz się.

W zarządzaniu czasem istnieje ważna zasada – najpierw zaplanuj, dopiero później działaj.

Dobrze – więc od czego najlepiej zacząć?

Jeśli zadajesz sobie to pytanie – jesteś na dobrej drodze. Chciałbym w tym artykule postawić przed Tobą pierwszy drogowskaz. Zrobię to zadając Ci 2 niezwykle ważne pytania. Istnieje szansa, że odpowiedzi na te pytania zmienią Twoje myślenie, a może nawet całe życie. Jednak jeszcze zanim Ci je zadam chcę Ci podać dwa przykłady odzwierciedlające wagę Twoich odpowiedzi.

  1. Wyobraź sobie, że jako kierowca wsiadasz do taksówki i zaczynasz gdzieś nią jechać. Jednak nie wiesz gdzie i właściwie specjalnie się nad tym nie zastanawiasz. Po drodze do Twojej taksówki wsiadają różni ludzie i mówią Ci gdzie chcą jechać. A Ty zamiast pomyśleć o sobie, jeździsz tam gdzie Ci mówią, że masz pojechać. Płacą Ci za to, ale w zasadzie większość tych pieniędzy wydajesz na paliwo do swojej taksówki. I tak mija Ci cały czas. Czy ta historia nie wydaje Ci się znajoma?
  2. Teraz wyobraź sobie, że jesteś kierownikiem budowy – Twoi pracownicy mają zbudować olbrzymi wieżowiec. Przed Wami wielkie zdanie. ;) Jednak główny architekt wciąż nie przekazał Ci planów, ani żadnych projektów. Natomiast inwestorzy już naciskają Cię byś rozpoczął prace budowlane. Co w takiej sytuacji zrobisz? Czy mimo świadomości, że bez projektu niema sensu wkładać w ziemię łopaty rozpoczniesz pracę?
Jestem przekonany, że nie chcesz się znaleźć w żadnej  z wyżej wymienionych sytuacji. W związku z tym nadszedł czas na zapowiedziane na wstępie pytania:
  • Czym się zajmiesz/co będziesz robić mając zupełnie nieograniczone środki finansowe?
  • Co zrobisz, jeśli dowiesz się dzisiaj, że zostało Ci 6 miesięcy życia?

 

Bardzo dobrze rozważ odpowiedzi na te pytania, a dowiesz się co jest najważniejsze w Twoim życiu, co ma dla Ciebie największą wartość, czego naprawdę chcesz.

Może część tych rzeczy możesz zrobić już dzisiaj?

Jeśli nie – masz już wizję całego projektu Twojego wieżowca!

Nie będziesz kierowcą taksówki, tylko osobą, która do niej wsiądzie, ponieważ dokładnie wie gdzie chce jechać!

Pozdrawiam i życzę ciekawych odkryć przy udzielaniu odpowiedzi na dzisiejsze pytania!
Kajetan Młynarczyk
ZarzadzajCzasem.pl

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>